logo

İSTANBUL’DAKİ ÖZEL OKULLAR

Her eğitim gönüllüsünün amacı olduğu gibi bizim amacımız da öğrencilerimizi gelişmiş ülkelerdeki akranları ile baş edebilecek eğitim donanımına ulaşmış olarak bu hedefteki kitleye ulaşmak için hizmet veriyoruz. İstanbul’daki özel okullar arasında olarak her alanda yaşanan hızlı değişimin eğitimi etkilememesi gerektiğini düşünüyoruz. O halde velilerin çocuklarının eğitimini destekleyebilmesi için yaşanan tüm yenilikler ve değişimlerle ilgili bilgilendirilmesi gerekiyor. Bireyin öğrenme becerilerini yükseltmeden okullarımızın (toplumun) kalitesi yükseltilemez. Eğitimin standartlarını, tüm öğrenciler için eşitleseniz de öğrencilerin algılarını eşitleyemezsiniz. 

Eğitimde başarı için her öğrenciyi ihtiyacına göre desteklemek, bireyin öğrenme becerisini geliştireceği için eğitimin verimliliğini arttıracak ve toplumun eğitim kalitesi yükseliyor. İstanbul’daki özel okullar psikolojik danışmanlık hizmetleri bulunan her yaş grubu olan çocuklara okul öncesi eğitimi veren özel bir eğitim kurumu olarak da hizmet veriyor. Öğrencilerimizi yaş gruplarına göre belirli sınıflara yerleştirerek yaş aralıklarına göre eğitim veriyor. Tam gün eğitim sağlayan özel okulumuz, yemekhane, uyku odası, oyun alanı ve bahçesi vardır. Oyun alanı ve oyun bahçesi gibi alanlarda öğrencilerimizin oyun ihtiyacını karşılayacak her türlü oyun araç ve gereçleri bulunuyor. 

Okulda psikolojik danışmanlık hizmetine ek olarak rehberlik hizmetleri de mevcut bulunuyor. Ayrıca güvenlik, servis ve yaz okulu hizmetleri de bulunuyor. Yabancı dil eğitimi iki dil olarak verilmesinin yanında ek olarak ilgi alanına göre öğrencilerimize ek yabancı dil eğitimi de veriliyor. İstanbul’daki özel okullar arasında olarak eğitim kalitesine önem veren bir müfredat programı uyguluyoruz. Sabah, öğlen ve ikindi vakitlerinde beslenme programı uygulanıyor. Beslenme şekli genellikle organik olarak hazırlanıyor. Okulda temizlik kuralları büyük önem taşıyor. Okula giren tüm velilerin galoş giyme zorunluluğu oluyor. Okul içerisindeki belirli yerler dezenfektan malzemeler ile temizleniyor. Okulda uygulanan eğitim şekli çoklu zekâ geliştirme yöntemini kullanıyor. 

İstanbul’daki Özel Okullar olarak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık servisi tarafından okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?  

İlk başta öğrencinin gözlemlenmesi ile ailenin işbirliği de sağlanarak görüşmeler sağlanıyor. Anne ve babanın uzmanlara yönlendirilmesi veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık servisinin işbirliği ile özel ihtiyaçları olan öğrencilere eğitim verilmeye başlanıyor. Bireyi tanımaya yönelik testler ve yönlendirmeler yapılıyor. 

Comments are closed.