logo

İstanbuldaki Özel Okullar

Hayatımızı düzene sokmak, hedeflerimizi belirlemek ve bu doğrultuda kendimizi donanımlı hale getirmek adına eğitim önemli bir basamağı oluşturmaktadır. Eğitim sayesinde bireyler yeni bir bakış açısı oluşturmaktadır. Bu bakış açısı onu hayatı boyunca etkileyeceğinden doğru eğitim stratejisi, öğretmen ve kurum seçmek büyük öneme sahiptir.

Eğitimin oluşturduğu bu önemli etkeni gerçekleştirmek adına ilk önemli basamak bu önemi gerçekleştirecek ve öğrencilerle doğru iletişimi kuracak öğretmen seçimidir. Kurumumuzda özgeçmişlerinde birçok deneyim sergilemiş ve işinde istekli öğretmenler yer almaktadır. Öğretmenlerimiz ve yönetim olarak biz, öğrencilerimiz adına her kolaylığı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedeflemekteyiz. Ki İstanbuldaki özel okullar olarak bundan önceki öğrencilerimizin kazandığı yerlerle bu durumu kanıtlamıştır ve bizlerde bundan sonraki öğrencilerimiz adına da daha fazla gelişmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktayız.

Üretime/ Uygulamaya Dayalı Eğitim Nedir?

Oluşan çeşitlilik içinde doğru yönetecek öğretmenlere sahip olmakla beraber doğru strateji seçimi de öğrenciler üzerinde oldukça etkilidir. Çünkü öğrencilerin karşılaştığı ders sayısı ve bilgi bu kadar fazlayken onlara kolaylık sağlayacak özellikle öğrenmelerini kalıcı hale getirecek strateji seçimi oldukça önemlidir. Biz de İstanbuldaki özel okullaryöneticileri olarak bu durumları göz önünde bulundurarak öğrencilerimize uygun yöntemler seçmekteyiz. Farkındayız ki bugünün yetişen bireyleri ileride bizim yaşamamızda büyük önemi vardır ve ileride onlar bizim hayatlarımızı kolaylaştırmak adına mesleklere sahip olacaklardır.


Öğrenim gerçekleşirken öğretmenlerimiz öğrencilerimize direkt olarak bilgiyi veren değil, yeri geldiğinde öğrenciyi aktif kılan bir sistem oluşturmaktadır. Burada tüm yük öğrenci de ya da öğretmende değildir. Ortaklaşa bir çalışma yürütülmektedir. Öğrenci bireysel ya da grup olarak bu durumu gerçekleştirmektedir. Konu anlatımı sonunda öğrenci kapsamlı bir araştırma sonucunda ürünü oluşturmaya yönelik aşamaları oluşturur. Araştırma sonucu öğretmenin rehberliği çevresinde ürün ortaya koymaktadır. Bu sayede öğrenci yaparak ve yaşayarak konuyu anlamaya çalışmaktadır. Bu çalışmalar sayesinde öğrencinin bilişsel süreçlerde üst düzey düşünmesi gelişmektedir. Farklı ve eleştirel düşünce bakış açıları beslenmekte ve gelişmektedir. Bu uygulama sayesinde sürece dahil olan öğrenci öğrenimini daha sağlam oluşturur ve pekiştirir.

Comments are closed.