logo

İstanbuldaki Özel Anadolu Liseleri

Sevgili arkadaşlar bugünkü 2. Makalemde sizlere istanbuldaki özel anadolu liseleri başlıklı yazım ile istanbulda hali hazırda var olan özel okullar ve son dönemde devlet okullarının eğitimin kötü olması sonucu yeni açılan özel okullar ve temel liselerden kısaca bahsedeceğim.

2012 yılında dershanelerin kapatılıp temel lise olayının başlaması ile sınava hazırlanan çocuklar devlet okullarında aldıkları eğitim ile üniversitelere yerleşemeyeceğini düşündüğü için son senelerinde veya 11. Sınıfta okullarını bırakıp temel liselere geçiş yapmışlardır. Temel liselerde not kaygısı yaşamadan sadece üniversite sınavına yönelik çalışmalar yapıldığı için velilere ve öğrencilere daha cazip gelmiştir. Ayrıca hem okul hem dershane arasında giden öğrenciler yoruluyor ve sınav zamanı geldiğinde bu yorgunlukla başarısız sonuçlar alabiliyorlar. Bu neden den dolayı sadece temel liseye giden bir öğrenci hem okul hem dershane eğitimini bir arada alabiliyor. Istanbul’daki özel anadolu liseleri genellikle son 4 yılda temel liseler ağırlıklı olmakla birlikte özel kolejlerde fazlası ile mevcuttur. Bir sonraki makalem olan Istanbul kolej başlıklı yazım ile istanbul’daki kolejlerden bahsedeceğim.

Sevgili arkadaşlar bu gün ki ilk makalem olan istanbul’daki anadolu liseleri başlıklı yazım ile sizlere Istanbul dan, istanbuladaki eğitim sistemi ve yaşam şeklinden, istanbuldaki anadolu liselerin durumu ve eğitim sisteminden kısaca bahsetmeye çalışacağım.

Comments are closed.