logo

İstanbul Özel Anadolu Liseleri

Okulumuz öğrencileri ilgi ve başarılarına göre yükseköğretim kurumlarına hazırlar. Okulumuzun amacı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilmiş bilgileri öğretip, öğrenciyi bu doğrultuda gelişim ve başarı gösterecek şekilde yetiştirmektir. İstanbul Özel Anadolu Liseleri eğitim süresi genellikle 4 yıldan oluşmaktadır. İstanbul özel Anadolu liseleri arasında olan okulumuzda öğrenim gören öğrenciler fen bilimleri, Türkçe, matematik, sosyal bilimler ve yabancı dil alanlarında öğrenim görmektedirler. Eğitim sisteminde belirlenmesi üzerine öğrenci iki yıl tüm dersleri görüp iki yılın sonrasında yetenekleri doğrultusunda eşit ağırlık, sözel, sayısal bölümlerde eğitimini tamamlamaktadır. 

Okulumuz, fen liseleri ve sosyal bilimler liselerine göre öğrencinin avantajına olan bir durumdur. Fen liselerinde öğrenciler sadece sayısal bölümün dersleri, sosyal bilimler liselerinin ise sadece sözel derslerin ağırlıkta olduğu derslerin yer aldığı program uygulanırken, okulumuz ise öğrencilere her bölümde okuma imkânı sunmaktadır. Diğer liselerde de olduğu gibi İstanbul özel Anadolu liseleri arasında olan okulumuzda da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen müfredat doğrultusunda ilerleyen ders programları ile eğitim verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı günlük eğitim bültenlerimizin yanı sıra, İngilizce, bilgisayar, dans tiyatro, karate ve satranç derslerimizle, güncel ve çağdaş eğitim metotlarımızla, kültürel ve sosyal gezilerimizle, kendini sürekli yenileyen, kaliteli, branşında uzman kadromuzla, pedagogumuz gözetiminde mühendis, doktor ve sanatkâr adaylarını geleceğe hazırlıyoruz. Böylece çocuklar okulumuzda; hijyenik ve ferah bir ortamda yeşillikler içinde hoşça vakit geçiriyor. İstanbul Özel Anadolu Liseleri öğrenci için göz ardı edilemeyecek bir seçenektir. Belli bir puan ve belirli ücret sonucu öğrencileri bünyesine dâhil etmektedir.

İstanbul Özel Anadolu Liseleri Arasında Olan Okulumuzun Hizmetleri Nelerdir?

Bir öğrencinin hayata ve üst öğretim kurumuna hazırlanmasının çok yönlü bir yaklaşım gerektiğini biliyoruz. Sadece sınava hazırlık yapılan bir okulda gençler geleceğe değil, üniversiteye hazırlanıyor, iş ve hayat başarısı için gerekli yabancı dil, sosyal beceriler, kültürel birikim, deneyimler, spor ve sanat becerileri gelişemiyor. Çeşitli sosyal aktiviteler ile İstanbul özel Anadolu liseleri arasında olarak çocuklarımızın her yönden gelişmesine katkıda bulunuyor, kendine güvenen, bağımsız, düşüncelerini en iyi şekilde ifade edebilen özgür bireyler yetiştiriyoruz.

Comments are closed.